امروز: چهارشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۸

حاجی میرزایی از بدنه آموزش و پروش انتخاب نشده است

حاجی میرزایی از بدنه آموزش و پروش انتخاب نشده است

مخالفان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش با بیان این که محسن حاجی میرزایی از بدنه آموزش و پرورش نیست، بیان کردند: وزارت آموزش و پرورش را نباید جای آزمون، خطا و تجربه اندوزی قرار داد. نادر قاضی پور نماینده ارومیه در جلسه علنی امروز-سه شنبه-مجلس شورای اسلامی در مخالفت با وزیر پیشنهادی اموزش و پرورش […]

حاجی میرزایی از بدنه آموزش و پروش انتخاب نشده است

مخالفان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش با بیان این که محسن حاجی میرزایی از بدنه آموزش و پرورش نیست، بیان کردند: وزارت آموزش و پرورش را نباید جای آزمون، خطا و تجربه اندوزی قرار داد.

نادر قاضی پور نماینده ارومیه در جلسه علنی امروز-سه شنبه-مجلس شورای اسلامی در مخالفت با وزیر پیشنهادی اموزش و پرورش گفت: وزیر آموزش و پرورش باید شخصیتی ملی و جذاب باشد،  نسبت به معیشت فرهنگیان و مطالبات آنان چه اقداماتی انجام شده است.

وی افزود: منزلت معلمان را با انتخاب وزیری خارج از بدنه آموزش و پرورش کاهش ندهید، دولت در انتخاب وزیر آموزش و پروش ارزان فروشی کرده است و ساده ترین مسیر را انتخاب کرده است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس اظهار داشت: انتخاب حاجی میرزایی به عنوان وزیر پیشنهادی نشان می دهد توجه واقعی به مسائل آموزش و پرورش کشور وجود ندارد، وزارت آموزش و پرورش جای آزمون و خطا و تجربه اندوزی نیست.

قاضی پور افزود: حاجی میرزایی شناخت واقعی نسبت به آموزش و پرورش ندارد، در برنامه های حاجی میرزایی مشخص نشده که چه برنامه یا اقداماتی را برای آینده آموزش و پرورش در نظر گرفته است.

وی خطاب به حاجی میرزایی اظهار داشت: به طور مشخص در چارچوب عملیاتی برای بیانیه گام دوم رهبر انقلاب هیچ برنامه ای ارائه نکرده اید، در برنامه های اعلامی شما هیچ توجهی به معیشت و مطالبات معلمان و فرهنگیان نشده است.

این نماینده مخالف وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش خطاب به حاجی میرزایی گفت: شما در برنامه های خود هیچ اشاره ای به مشکلات و چالش های آموزش و پرورش نکرده اید بدون آسیب شناسی نمی توان نظر مشخصی در مورد مسائل و مشکلات این حوزه داد و در نتیجه نمی توان راهبرد مشخصی برای این وزارت خانه ارائه کرد.

قاضی پور یادآور شد: آموزش و پرورش سال ها صاحب متولی و صاحب دلسوز بوده است، با این انتخاب می خواهید این سازمان کلان را همچنان بدون صاحب بگذارید، در برنامه های اعلامی حاجی میرزایی نحوه حفظ شان و منزلت فرهنگیان کجاست برای بازماندگان از تحصیل چه برنامه ای ارائه کردید.

وی افزود: حاجی میرزایی ۲۰ سال در نهضت سوادآموزی فعالیت داشته است اما همچنان با مساله بی سوادی رو به رو هستیم چرا می خواهید اکنون وزارت آموزش و پرورش را دست وی بسپارید، اوضاع آشفته آموزش و پرورش نیازمند این است که تمام دولت به کمک آموزش و پرورش بیاید.

حاجی میرزایی برای حل معضلات آموزش و پرورش برنامه ای ارائه نکرده است

نگهبان سلامی نماینده خواف و رشتخوار به عنوان دومین مخالف وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش با تاکید به تحصیلات خود در حوزه آموزش و پرورش گفت: در تمام دنیا اولویت اساسی همه دولت ها آموزش و پرورش است چرا برای رییس جمهوری ما این موضوع در اولویت دهم هم نیست.

وی افزود: در چند سال اخیر وزیران تدبیر و امید وعده اجرای سند تحول بنیادین را داده اند اما از آن فقط شعار مانده است.

وی در خصوص برنامه های حاجی میرزایی گفت: حاجی میرزایی فردی اخلاق مدار و محجوب است اما در برنامه او راهکاری برای حل معضلات آموزش و پرورش دیده نمی شود.

سلامی اظهار داشت: دو دهه فاصله او آموزش و پرورش باعث شده که دغدغه مطالبه گری نداشته باشد، وزیر باید از بطن جامعه فرهنگیان معرفی می شد، افزایش کیفیت مدارس دولتی، حذف نابرابری ها در حوزه آموزش دولتی و غیر دولتی و توسعه حوزه های مهارتی از جمله دغدغه های رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم است که در برنامه های حاجی میرزایی وجود ندارد.

وی گفت: حاجی میرزایی هیچ تحقیق و مقاله و کتابی در حوزه آموزش و پرورش ندارد در حالی که ما به وزیری نیاز داریم که در حوزه آموزش و پرورش صاحب نظریه علمی باشد.

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.

اینستاگرام صدای کرخه

اسلاید خبری

اوقات شرعی همراه با صدای اذان

تمامی حقوق سایت برای SedayeKarkhe.ir محفوظ است. اجرا توسط : خالدمنصوری