امروز: چهارشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۸

سولات بی پرده صدای کرخه و پاسخ های نماینده شوش…

سولات بی پرده صدای کرخه و پاسخ های نماینده شوش…

مشروح سوالات:👇 ۱.چرا ورودی شهر شوش بلاتکلیف است؟ ۲.منطقه ویژه اقتصادی شوش چرا به سرانجام نرسید؟ ۳.چرا شوش در استان به شهر پروژه های نیمه تمام معروف شده است؟!… ۴.در شرکت قند قرار بود بعد از راه اندازی بیش از ۲۰۰۰نفر سر کار بروند چرا فقط یکصدنفر شاغل شدند؟ ۵.پرونده شهر شدن شهرک بهرام و […]


مشروح سوالات:👇

۱.چرا ورودی شهر شوش بلاتکلیف است؟
۲.منطقه ویژه اقتصادی شوش چرا به سرانجام نرسید؟
۳.چرا شوش در استان به شهر پروژه های نیمه تمام معروف شده است؟!…
۴.در شرکت قند قرار بود بعد از راه اندازی بیش از ۲۰۰۰نفر سر کار بروند چرا فقط یکصدنفر شاغل شدند؟
۵.پرونده شهر شدن شهرک بهرام و هفت تپه بعد از ۷سال هنوز به نتیجه نرسیده است چرا؟
۶.تکمیل بیمارستان دولتی شوش به کجا رسید؟ چرا پروژه بیمارستان شهر الوان در حد تابلو مانده؟

دکتر نوری:

🔴یکی از عوامل عقب ماندگی شوش عدم مطالبه گری و انتقاد شماهاست.

🔴رسانه ها باید ادارات را به چالش بکشند و انتقاد کنند

نشست خبری با دکتر سید راضی نوری نماینده مردم شریف شهرستان شوش با حضور جمعی از اصحاب رسانه در دفتر نماینده شوش برگزار گردید.

🔴سید راضی نوری نماینده مردم شوش با تاکید بر ارائه راه حل توسط نخبگان هر شهر بیان داشت: یکی از عواملی که باعث می شود یک شهر آباد گردد مطالبه گری نخبگان است
اگر جامعه فرهیخته با برنامه و مطالبه گر داشته باشیم و حق را ببیند و برای دستیابی به حق برنامه داشته باشند و آینده نگری کنند، جامعه تغییر پذیر و تحول پذیر یک مجموعه پویا ایجاد میکنند .
نوری در ادامه گفت: یکی از ابزارهای این مجموعه ها که باعث توسعه شهری میشود مجموعه نخبگان است.
نخبگان جامعه فقط با تحصیلات عالیه نیستند و بستگی به سطح سواد ندارد ممکن است سطح سواد پایین باشد اما نکات خوبی در صحنه های مختلف جهت ارتقا شهرستان بداند.

وی در خصوص نخبگان و استفاده از تفکرات مشورتی تاکید داشت: یکی از اساسی ترین اقدام در جامعه برای معرفی وپیگیری حقوق افراد، نخبگان هستند ولی اگر نکاتی است کمبود مطالبه گری است
‌آنچه می خواهیم اتفاق بیافتد پیشرفت جامعه است و یکی از اهدفمان یک حلقه مشاورین از قومیت های مختلف است‌.

وی در خصوص ارائه انتقاد توسط خبرنگاران به عنوان نخبگان شهری بیان داشت: تعریف و تمجید از مسئولین کافی نیست انتظار داریم مسئولین را به چالش بکشید و مطالبه گر باشید هر سوال شما باعث تغییر و تحول فکری می شود و ممکن است به سود جامعه باشد.

وی در خصوص عدم پیشرفت شهر شوش در برخی زمینه ها گفت:یکی از عوامل عقب ماندگی شهرستان شوش همین است که مطالبه گر و انتقاد گر نیستید هر سوالی و جوابی دارد اگر انجام شده بیان می شود و اگر انجام نشده علتش را بیان می کنیم پس باید پرسشگر باشید.
نوری در خصوص وظیفه رسانه گفت: وظیفه افراد نخبه در رسانه ها نقش روشنگری جامعه است در خصوص حقوق افراد جامعه روشنگری کنند.

نوری در خصوص مساله اشتغال بیان کرد:در زمینه بیکاری چه ایده ای به نماینده دارید بیان کنید، برای آنکه بتوانیم فرصت اشتغال را بوجود بیاوریم همه باید دست به دست هم بدهم و
انتقاد سازنده باشد و به دور از غرض ورزی صورت بگیرد بحث مسائل شخصی را از مطالبه گری کنار بگذاریم.

نوری ادامه داد: تا زمانی که مسئول باشم طبق قانون ادارات را به چالش می کشم
انتظاری که از عزیزان دارم این است کنار اقدامات ما باشند و کمک فقط تعریف و تمجید نیست نظرات و انتقادات سازنده بیان کنید آنچه ما انجام دادیم حداقل هاست و اگر هم جلو برویم و رسانه در کنار ما باشد فرصت تغییر و تحول بیشتر است.
سپس در قسمت پرسش و پاسخ مطرح شد:
🔴علی سعدی مدیر مسئول صدای کرخه ضمن تشکر از روابط عمومی دفتر نماینده جهت ایجاد فرصت نشست، گفت: صدای کرخه از پر مخاطبترین رسانه های شوش و استان است و با سیاست گذاری های خاص و بدون جانبه گرایی و با مطالبه گری حقوق مردم توانسته به این مهم دست یابد که صدای کرخه یکی از رویکرد هایش همین است قطعا می تواند در این راستا کنار مسئولین باشد.
ازشما بابت بیان موضوع انتقاد پذیری تشکر می کنم.

۱⃣سوال اول:
یکی از پروژهای مهم که برای شوش در مجلس هشتم تصویب شد منطقه ویژه اقتصادی شوش بود و گامهای خوبی توسط آقای ساعدی نماینده پیشین برداشته شد و یک شرکت تعاونی برای پیشبرد این هدف تاسیس و تمام استعلام‌های آن هم گرفته شده بود که جنابعالی بعد از آمدن هم آن شرکت تعاونی را منحل و کوچکترین مشورت از نماینده قبلی برای پیشبرد کار نگرفتید علت چیست؟ چه برنامه ای جهت راه اندازی مجدد این منطقه ویژه دارید؟

✅نماینده شوش: یکی از ظرفیت های خوب مصوب شده زمان نماینده پیشین همین منطقه ویژه اقتصادی بود اما منطقه ویژه اقتصادی یک متولی می خواست که آن متولی میتواند خصوصی یا تعاونی یا دولتی باشد از ابتدا پیگیر بودیم که باید زمین مشخص باشد و سایر مولفه ها رعایت شود با پیگیری های که انجام شد شهرک صنعتی متولی منطقه ویژه را پذیرفت زمینهای کشاورزی داخل محدوده شهرک صنعتی بود و فشارهای معترضین به جایی رسید که۹ میلیارد در کمیته برنامه ریزی تصویب شد در سال۹۶ متولی مشخص شد که هفت تپه باشد و تصمیم گرفته این شد که در این
حصار راه اندازی کند و مطالبه برحقی است و پیگیر شدیم و می شویم که بزودی راه اندازی شود غیر از آن منطقه ویژه اقتصادی، منطقه ویژه گردشگری چغازنبیل هم به توافق رسیدیم.

۲⃣ سوال دوم:

پل ورودی شهر یک مطالبه عمومی است هر پروژه عمرانی باید ابتدا از سازمان برنامه و بودجه، ردیف بودجه دریافت و یک شرکت مشاور معرفی می شود تا استعلامات را بگیرد و طرح اجرایی را تحویل می دهد برای اجرا چرا در شوش این روند اجرا نشد؟ این تخریب عجولانه چه توجیهی داشت؟
دقیقا انتظار می رفت جنابعالی بعنوان قانون گذار قانون را اجرا میکردید نه کار را از آخر شروع کنید که نتیجه این شد که میبینید!

نماینده شوش: در این قضیه روال قانونی طی
شده است.
در قانون رفع موانع ۲ماه جهت اعلام نظر بیان شده که ۱سال هیچ اظهار نظری ارسال نشد که وقتی نظری داده نشود به معنای عدم مخالفت است و مجوز فعالیت است.این مورد یکی از مطالباتی که حق مردم است و در بعضی کارها باید حالت جهادی در کنار مسائل مهندسی در نظر بگیریم! انتظار داریم رسانه کمک بکنند و ورود پیدا کنند.

۳⃣ سوال سوم؛ شهرستان شوش به شهرستان پروژهای نیمه تمام‌ شناخته شده دلایل نیمه تمام ماندن این پروژه ها چیست؟
بیمارستان دولتی شوش،
ورودی شهر شوش،
جاده مسیر چعب،
پل روگذر روبروی بیمارستان نظام مافی،
بیمارستان شهر الوان،
پل روگذر راه آهن آهودشت….
✅سوال ۴ ؛
در خصوص استخدامها در شرکت قند
قرار بود ۲هزار نفر استخدام شوند اما رسید به ۱۰۰نفر و سهم شوش خیلی اندک بود! چرا؟

✅ سوال ۵: در خصوص ارتقاء بعضی روستاها به شهر(شهرک بهرام و هفت تپه) توضیح بفرمایید
شهرک بهرام بدلیل اسم خاص در وزارت کشور مصوب نشد و نیاز به مصوبه دولت دارد و از شهرشدن هفت تپه هم هیچ خبری نشد!.. پیگیری و تبدیل شدن اینها که زمان آقای ساعدی پیشنهاد شده و در وزارت کشور هم مصوب شده بود و اینها که نیازی به اختصاص اعتبار نداشت پس چرا پیگیری نکردید؟

✅دکتر نوری؛ در خصوص بیمارستان تازه تاسیس ۲۰۶ تخت خوابی دو فاز است
متولی وزارت راه و شهرسازی است نه وزارت بهداشت ،پیشرفت فیزیکی ۳۰تا۴۰درصد است بعد از تحول نظام
سلامت این مسئله برای اینکه نهایی شود نیازمند این است که تحت نظر وزارت بهداشت باشد دستور وزیر را گرفتیم و این مژده به عزیزان میدهیم ۳۰ تا ۴۰میلیارد تومان مصوبه ای است که تصویب شده و پیمانکار کار خود را شروع خواهد کرد
پل روگذر نظام مافی: در بحبوحه انتخابات جلوی کار گرفته شد و امسال پیگیری شد و این مساله در جلسه کمیته برنامه ریزی شوش مطرح و مبلغی مصوب شده است که کار ادامه می یابد..!

در خصوص جاده روستاهای چعب:نشستها و پیگیری های مکرر از سطح استان و بعضاً در کشور صورت گرفت عملیات اجرایی این پروژه به زودی از سر گرفته میشود .پیمانکار این پروژه بومی شوش است و قیمت سرسام آور قیر و عدم تعدیل قرارداد پیمانکار دلیل تعطیلی پروژه است که بزودی حل میشود..!

درخصوص بیمارستان شهر الوان کلیه حمایتها از بخش خصوصی اعلام شده و مراحلش اماده است که با شخص دیگری رایزنی شد که قرار است روند اخذ موافقت اصولی از وزارت بهداشت برای این بیمارستان گرفته شود!.
✅در مورد استخدام ها در شرکت قند: در این مساله تلاش کردیم نمی پذیریم یک غیر شوشی در شرکتهای خصوصی باشد و از کل عزیزان در خواست انتشار مطلب در این زمینه را دارم به دنبال این هستیم که کارخانه های دیگری تاسیس شود.تلاش می کنم از ظرفیتهای شوشی استفاده کنم و از سرمایه گذاران جدید بهره برداری کنم و انشاالله خبر خوش تاسیس کارخانه قند جدید را بزودی میشنوید! در شرکت قند غیر مستقیم شغل زیاد ایجاد شد

✅جهت تغییر برخی روستاها به شهر: جلسات متعددی برگزار شده با مجموعه های مرتبط جهت تغییر شهرک بهرام به شهر، متاسفانه تعداد و نسبت جمعیت به مساحت به اندازه تعیین شده نیست و هنوز به ۳هزار و پانصد نفر که میزان جمعیت و مساحت به حد نصاب نرسیده است.

🔴صدای کرخه،صدای مردم و مسئولین👇
📲http://sapp.ir/sedayekarkhe
📲eitaa.com/sedayekarkhe
⚽️@sedayekarkhe_sport
https://t.me/joinchat/AAAAADxT9wPcCZZZdUeUBg

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.

اینستاگرام صدای کرخه

اسلاید خبری

اوقات شرعی همراه با صدای اذان

تمامی حقوق سایت برای SedayeKarkhe.ir محفوظ است. اجرا توسط : خالدمنصوری